Vandens dizainas, natūralūs baseinai

Dekoratyvinių vandens telkinių projektavimas ir įrengimas

Dekoratyvinis vandens telkinys – savarankiška biosistema. Labai svarbu pasirinkti tinkamą vietą vandens telkiniui. Jis turėtų būti įrengtas saulėtoje, atviroje vietoje, parenkama pietrytinė ar pietvakarinė sodo sklypo dalis. Dekoratyvinių vandens telkinių  plotas neribojamas, gylis yra nuo 50 cm  iki 1.20 m. Įkomponuodami aplinkoje vandens telkinį turėsime galimybes mėgautis specifiniais augalais ir gyvybės įvairove – gyvūnais, paukščiais... Atsižvelgiant į sklypo dydį bei stilių galima įrengti tvenkinį, krioklį, kaskadą arba fontaną.

Natūralių baseinų projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Ieškodami natūralios gamtos, švaros ir ramybės vis dažniau suklūstam išgirdę apie natūralius baseinus. Kas tai ? Tai žmogaus sukurta vientisa eko-sistema.

Natūralus tai reiškia 100% malonumas!

  • Tai galimybė maudytis natūraliai skaidriame vandenyje, neapdirbtame cheminiais preparatais ar UV spinduliais.
  • Tai sveika odai, o ypatingai vaikams, išlipus po maudynių neperšti akių ir nejaučiamas nemalonus kvapas.
  • Natūralus baseinas tai ne tik keli vasaros mėnesiai kuomet galim mėgautis maudynėmis. Čia pilna gyvybės – paukščiai atskrenda atsigerti, vanduo pritraukia drugelius ir laumžirgius, bei vandens vabzdžius.
  • Net vidury miesto baseinas gali išlikti švarus ir ekologiškas.
  • Žiemą užšąlęs baseinas gali tapti vaikų čiuožykla, nes vandens nereikia niekada išleisti.

Kaip tai veikia? Augalai iš vandens surenka nitratus ir fosfatus, bei kitus cheminius elementus reikalingus augimui. Taip sukuriamas natūralus regeneracijos ciklas, kuris vyksta visuose ežeruose ir kituose vandens telkiniuose. Tokiu būdu išsaugant natūralią biologinę pusiausvyrą vanduo išlieka skaidrus ir švarus.

Iš pirmo žvilgsnio natūralus baseinas panašus į tvenkinį, tačiau jį sudaro dvi atskiros zonos:

  • Gilioji, t. y. plaukimo zona;
  • Negilios pakrantės zonos, kuriose auga vandens augalai atliekantys vandens regeneracijos ir filtro vaidmenį.

Tai ir yra esminis skirtumas nuo mums įprastų lauko baseinų. Juose vandens kokybė ir švara palaikoma cheminėm priemonėm, o natūraliame baseine vanduo išsivalo natūraliame cikle. Tam pasitarnauja augalai, vandens paviršiaus filtras ir vandens siurblys kurio pagalba vanduo juda uždaru ratu.

Savo darbe naudoju patentuotą, Austrijoje išrastą BIOTOP technologiją www.biotop-natural-pool.com ir bendradarbiauju su kolegomis iš Jungtinės Karalystės, kurie yra šių baseinų statybos lyderiai savo šalyje www.naturalswimmingpools.com

 

Tel. +370 682 42506      El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Aplinkos dizainas